Wraz z naszym partnerem TemplateMonster Polska postanowiliśmy zorganizować dla Państwa ciekawą akcję z możliwością zdobycia wybranego przez siebie, najnowszego szablonu dla WordPress. Proponowane motywy pozwolą Państwu odświeżyć projekt swojej starej strony internetowej lub stworzyć nową i przedstawić ją światu.

Jeżeli dalej jesteście zainteresowani, to bierzcie udział w naszym wakacyjnym konkursie i wygrywajcie profesjonalne szablony WordPress! Szczegóły na końcu artykułu.

Nowe tendencje w projektowaniu szablonów

Obecnie jednym z najpopularniejszych trendów w projektowaniu stron internetowych jest Material Design, który pojawił się dzięki wyszukiwarce Google. Podana koncepcja stylu pierwszy raz została użyta w 2009 roku przy realizacji systemu operacyjnego Android 2.1. Od tamtego czasu jest bardzo popularna wśród użytkowników urządzeń mobilnych i zaczęła przenikać w motywy obecnych stron internetowych.

material design

Specjaliści Google, odczuwając coraz większą popularność Material Design, stali na czele podanej koncepcji. Na konferencji która odbyła się 25 czerwca 2014 roku (2014 Google I/O Conference), Material Design został wydany jako cała filozofia łącząca klasyczne zasady dobrego projektowania z innowacją i możliwościami nauki i techniki.

Według Google Material Design, to teoria racjonalnego połączenia przestrzeni i systemu ruchu. Jest to synteza różnych pojęć i zasad projektowania, które nigdy dotąd nie były używane razem.

Idea Material Design to luźniejsze podejście do layoutów opartych na „siatce”. W tym podejściu, starano się przenieść fizyczne właściwości kartki papieru na ekran, niezależnie od jego wielkości – aplikacje posiadają możliwość, tak jak papier, do zmiany swojego rozmiaru (ale w bardziej inteligentny sposób), łączenia w grupy (np. kilka kart na zasadzie zakładek), oraz zmiany kolejności. Materiał ma fizyczną powierzchnię i krawędzie, natomiast użyte linie i cienie mają naprowadzać użytkownika na to, czego może dotknąć. Szczegółowe właściwości materiału oraz baza wiedzy o Material Design.

Obecnie większość aplikacji Google wykorzystuje Material Design, m.in.: Gmail, YouTube, Google Drive, Google Docs, Sheets and Slides, Google Maps, Inbox, oraz wszystkie brandowane przez Google aplikacje w Google Play.

Przykład aplikacji mobilnej stworzonej w koncepcji Material Design:

Aplikacja Material Design

Przykład „desktopowej” wersji strony internetowej stworzonej zgodnie z ideą Material Design:

 

Web Material Design

Jak już wspominaliśmy, projektowanie stron opartych o Material Design jest dziś bardzo popularne, dlatego też, specjaliści amerykańskiej firmy TemplateMonster stworzyli całą kolekcje szablonów poświęconych właśnie Material Design. Są to templatki dla różnego rodzaju CMSów, które pomogą Państwu w stworzeniu własnej strony niezależnie od jej zastosowania. Oprócz tego, na stronie TemplateMonster znaleźć można wiele darmowych szablonów, które pozwolą Państwu na zapoznanie się z produktami firmy.

I wreszcie konkurs

A teraz czas na ogłoszenie długo oczekiwanego konkursu, w którym każdy ma szansę zgarnąć 1 z 3 DOWOLNYCH SZABLONÓW dla WordPress od TemplateMonster Polska – www.templatemonster.com/pl/type/szablony-wordpress/.

Wygrany szablon może zostać wykorzystany do modernizacji starej lub zupełnie nowej strony zwycięzcy.

Aby wygrać szablon należy:

 • Napisać komentarz pod tym artykułem, o następującej treści:
  Ja chcę otrzymać szablon #nr_szablonu do tego i tamtego.

  Na przykład:

  Ja chcę otrzymać szablon #53665 dla realizacji swojego sklepu internetowego.
 • Konkurs trwa od 12.08.2015 do 26-08-2015 do godziny 23:59.
 • Wyniki konkursu opublikujemy w jednym z kolejnych postów na tej stronie, oraz na profilach społecznościowych. Finaliści będą wybrani na zasadzie losowania komentarzy. Właściciele 3 wybranych komentarzy dostaną wybraną templatkę dla WordPressa od TemplateMontser Polska.
 • Na skrzynki pocztowe finalistów zostaną wysłane maile z dalszymi instrukcjami, jak pobrać wygrany motyw. Dlatego komentarz uczestnika konkursu musi zawierać poprawny numer szablonu oraz adres email.
 • Prosimy pamiętać także, że każdy uczestnik konkursu może napisać tylko JEDEN komentarz.

 

Konkurs zamknięty, jego wyniki zostały opublikowane tutaj. Dziękuję wszystkim za udział, a zwycięzcom gratuluję wygranych! 🙂

 

Wpis otagowano:

Komentarze do wpisu 26 komentarzy

Pomogłem? Dodaj coś od siebie! Skomentuj ten wpis:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *