W poprzednim wpisie poświęconym motywom dla WordPress przedstawiliśmy Państwu 3 darmowe motywy do WordPress-a, które zostały stworzone przez specjalistów z TemplateMonster. Jeśli skorzystaliście z tych templatek, to na pewno zwróciliście uwagę na ich liczne zalety:

  • Responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami internetowymi;
  • Przyjazność dla SEO;
  • Wykorzystanie Cherry Framework 3.x do wygodnego zarządzania opcjami motywu;
  • Obecność plików PSD i dokumentacji.

Na dzień dzisiejszy wszystkie wspomniane motywy mają jeden wielki minus – są one dedykowane poprzednim wersjom systemu WordPress. I chociaż od czasu stworzenia tych templatek i publikacji artykułu minęło nie całe 1,5 roku, to te produkty są już nieco „przestarzałe”. Pojawiła się nie tylko nowa wersja WordPress 4.7.x, lecz także aktualizacja HTML i Bootstrap. A więc użycie tych motywów będzie miało sens tylko na poprzednich wersjach systemu.

Dlatego postanowiliśmy przygotować nowy zestaw z templatkami dla WordPress, które zostały zbudowane w oparciu o najnowsze technologie webowe. I wybraliśmy dla tego dobry czas, ponieważ TemplateMonster wypuścił serię nowych produktów dla WordPress, które radykalnie różnią się od wcześniejszych motywów.

Zaczynając od marca 2016 roku praktycznie wszystkie motywy stworzone przez TemplateMonster wydawane są na licencji GPL 3.0. Dzięki temu mogą być używane do budowania dowolnej liczby stron www. I co najważniejsze, wśród nich można znaleźć także kilka darmowych templatek, o których wspominamy właśnie w tym artykule.

Przedstawione poniżej motywy, oprócz licencji GPL, mają jeszcze kilka innych istotnych zalet. Przede wszystkim zostały oparte o najnowszą wersję Cherry Framework 5.0, dzięki czemu posiadają wszystkie niezbędne funkcje do przygotowania profesjonalnych stron www. Po drugie, motywy posiadają rozbudowane opcje personalizacji, co pozwala na swobodne modyfikowanie wyglądu strony w trybie online. I po trzecie, mają „typowy” blogowy layout, a więc będą idealnie pasować do tworzenia prywatnych blogów oraz stron hobbistycznych.

P.S. Prosimy zwrócić uwagę, że nie wszystkie obrazki używane w trybie demo będą dostępne po pobraniu templatki. Są to grafiki wykorzystane wyłącznie do celów demonstracyjnych.

Monstroid 2 Lite

Monstroid 2 Lite to darmowa wersja uniwersalnego motywu dla WordPress, który pojawił się w styczniu 2017 roku. I chociaż ma dużo mniej opcji, niż Monstroid 2 to i tak jesteśmy w stanie stworzyć za jego pomocą ciekawie wyglądającego i funkcjonalnego bloga, czy też strony hobbistycznej.

Na stronie domowej znajduje się pełnoekranowa karuzela zdjęć, do którego można dodawać różne obrazki reprezentujące blog. Przy tym sama witryna ma dwukolumnowy układ: po prawej stronie znajdują się różne widgety z informacjami, a po lewej – przegląd artykułów. Dostęp do innych części witryny możliwy jest za pomocą menu górnego i nawigacji w stopce witryny.

darmowe motywy WordPress monstroid 2 lite

Prezentowany motyw zbudowany został w oparciu o Cherry Framework 5.0. Dzięki temu posiada wiele zaawansowanych modułów, pozwalających na dodanie ciekawych opcji na stronie. Między innymi slider, kalendarz, sekcja o mnie, przyciski mediów społecznościowych oraz galerie. Monstroid 2 Lite wspiera popularne wtyczki dla WordPress. A więc możecie w prosty sposób rozszerzyć jego funkcjonalność.

Motyw Monstroid 2 Lite – szczegółowe informacje dotyczące motywu
WordPress CMS 4.7.x
Kompatabilny z WordPress 4.2.x-4.7.x
wersja Cherry Framework 5.0
Animacja HTML + JS
Dodatkowe funkcje Calendar, Commenting System, Crossbrowser Compatibility, Dropdown Menu, Favicon, Google map, Google Web Fonts, Sample content, Social Options, MailChimp Ready Template, Background Options, Media library, Live Customizer, Performance Optimization, Sidebar Manager
Język Angielski

Demo Strona pobierania

Kustrix Lite

Za pomocą tego motywu można stworzyć atrakcyjnie wyglądającą stylową stronę modową. Co więcej, dzięki rozbudowanym opcjom personalizacji jej wyglądu, można bardzo szybko dostosować ją także do innych tematów. Projekt motywu Kustrix Lite wykonany został w jasnych kolorach z lekkim akcentem różowego i szarego. Dzięki temu uwaga odwiedzających skupia się w większym stopniu na zawartości, a nie na elementach strony.

darmowe motywy WordPress Kustrix Lite - Free WordPress Theme WordPress Theme

Strona główna motywu zawiera rozwijane menu, dynamiczny slider, obszar z listą artykułów i obszar dla widgetów. W dolnej części witryny znajduje się slider z linkami do profili strony w sieciach społecznościowych.

Kustrix Lite opiera się o najnowszą wersję Cherry Framework, który znacznie rozszerza funkcjonalność motywu. Templatka wspiera fonty webowe od Google, WPML i technologię Retina. Oprócz tego jest responsywna i przyjazna dla SEO.

Motyw Kustrix Lite – szczegółowe informacje dotyczące motywu
WordPress CMS 4.5.x
Kompatabilny z WordPress 4.2.x-4.7.x
wersja Cherry Framework 5.0
Animacja HTML + JS
Dodatkowe funkcje Advanced Theme Options, Calendar, Commenting System, Crossbrowser Compatibility, Dropdown Menu, Favicon, Google Web Fonts, Sample content, Social Options, Tag Cloud, Facebook Like Box, Instagram Board, Twitter Feed
Język Angielski

Demo Strona pobierania

PhotoLab

PhotoLab to pierwszy motyw od TemplateMonster, który został dodany do oficjalnego repozytorium motywów WordPress. Motyw zawiera „mediatekę„, a więc będzie idealnym wyborem do tworzenia blogów poświęconych fotografii. Charakteryzuje się świetnym designem i dynamicznym charakterem. Przy tym jest dobrze zorganizowany i nie jest obciążony nadmierną ilością elementów graficznych, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko odnaleźć się na stronie.

darmowe motywy WordPress Photo Lab Responsive WordPress Theme

Do zalet motywu należy doliczyć obecność widgetów Cherry Framework. Dzięki temu przy projektowaniu witryny można skorzystać z rozwijanego menu, mapy Google, mediateki, kalendarza i opcji mediów społecznościowych. Ten motyw jest całkowicie kompatybilny z popularnymi wtyczkami dla WordPress. A więc możecie dodać swoje ulubione opcje i korzystać z nich na swojej stronie www.

Motyw PhotoLab – szczegółowe informacje dotyczące motywu
WordPress CMS 4.2.x
Kompatabilny z WordPress 4.2.x-4.7.x
wersja Cherry Framework 5.0
Animacja HTML + JS
Dodatkowe funkcje Calendar, Commenting System, Crossbrowser Compatibility, Dropdown Menu, Favicon, Google map, Google Web Fonts, Sample content, Social Options, MailChimp Ready Template, Background Options, Media library, Live Customizer, Performance Optimization, Sidebar Manager
Język Angielski

Demo Strona pobierania


Wpis otagowano:

Pomogłem? Dodaj coś od siebie! Skomentuj ten wpis:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *