Już jest! Po kilku tygodniowej przerwie właśnie skończyłem tworzyć, trochę ukradkiem napisany, plugin do WordPress – MUSLI.

Tak się złożyło, że już dzisiaj można zobaczyć, jak to wszystko wygląda!

Multitab Slider

Jeżeli ktoś wcześniej zaglądał na niniejszy blog, to na pewno zauważył niedokończoną serię tworzenia pluginów i prawdopodobnie wyglądało to tak, jakbym porzucił to wszystko. Nic z tego… 🙂 Było trochę innej roboty, ale teraz postanowiłem doprowadzić sprawę do końca.

Wszystko zaczęło się od tego, że w początkowych wpisach napisałem kilka artykułów na temat tego jak stworzyć prosty social slider, czyli coś w rodzaju wysuwanej zakładki z buziami fanów z Facebooka. Później napisałem drugi artykuł, w którym stworzyłem coś podobnego, ale prawie zupełnie inaczej i dla nie tylko jednej, ale także wielu zakładek. Oba wpisy cieszą się bardzo dużą popularnością, nie ukrywając są to dwa najpopularniejsze tutaj wpisy. Kontynuując przygodę z zagłębianiem się w mechanikę WordPressa dotarłem do pluginów. W ten sposób doszedłem do momentu w którym uznałem, że Multitab Slider może być dobrym tematem do wykorzystania we wpisach z pluginami.  Oczywiście dalej tak jest, a przy okazji tego pluginu wiele się nauczyłem i dowiedziałem o WordPressie.

Temat jest powiedzmy sobie lekko rozbudowany, z pomocą Google wszystko da się zrobić, chociaż po godzinach „googlowania” na tematy związane z tym co było potrzebne przy tym pluginie można śmiało powiedzieć, że większość artykułów, albo przynajmniej te z pierwszych stron SERPów, są już starej daty i zwykle dotyczą starszych rozwiązać które były stosowane kiedyś.

MUSLI

Jak powstała nazwa MUSLI? To proste znudziło mi się pisanie przy każdej funkcji multitab_slider i postanowiłem to skrócić. Wziąłem pierwsze litery z tych słów MUltitab SLIder, i tak wyszło.

Przejdźmy do meritum. Pisałem, tworzyłem, edytowałem i zmieniałem w pluginie wszystko kilkanaście razy, ponieważ w którymś z wcześniejszych wpisów o pluginach napisałem, że wszystkie informacje o zakładkach będą trzymane w jednej opcji jako tablica, to tego się trzymałem do końca. Teraz muszę przyznać, że później trochę tego żałowałem i rozwiązanie z utworzeniem nowej tabeli w bazie było by o wiele, o wiele łatwiejsze. Może w przyszłej wersji, jak ktoś będzie jeszcze zainteresowany pluginem, bo póki co jak dla mnie wydaje się maksymalnie prosty i dodanie zakładki zajmuje mniej niż 30 sec.

Stworzyłem sobie nawet stronę domową dla pluginu MUSLI.

To tyle.

 

Wpis otagowano:

Komentarze do wpisu 5 komentarzy

Pomogłem? Dodaj coś od siebie! Skomentuj ten wpis:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *