Cześć, chciałbym podzielić się z Wami moją najnowszą wtyczką – Musli Social Links, która właśnie została dodana do oficjalnego repozytorium WordPress.

Nowa wtyczka to całkowicie uproszczona i odchudzona wersja mojego poprzedniego tworu, tak chodzi o Musli. Wtyczka pozwala na „zadokowanie” ikon mediów społecznościowych wraz z odnośnikami do naszych profili przy krawędzi przeglądarki. I to w zasadzie wszystko co robi. 😎

Musli Social Links

Osobiście miałem już kilkukrotnie okazję pisania czegoś podobnego, a właściwie prośby o pomoc przy dodawaniu ikon do strony, więc mam nadzieję że plugin okaże się przydatny. Wtyczka opiera się o FontAwesome (zintegrowane zostały tylko wybrane, myślę że te najpotrzebniejsze i najpopularniejsze ikony – jest ich trochę ponad 40), wszystko jest bardzo elastyczne jeżeli chodzi o dostosowywanie wyglądu, poza 7 wbudowanymi motywami, nic nie stoi na przeszkodzie aby dodać własny styl. 🙂

Najważniejsza cecha pluginu to oczywiście możliwość ustawienia istotnych rzeczy z poziomu panelu administracyjnego. Możemy ustawić aby po kliknięciu w link kolejna strona otwierała się w nowym oknie, no i coś dla seowców, czyli dodanie do linków rel="external nofollow". Nie przewiduję tutaj, że ktoś będzie chciał użyć innej czcionki z ikonami, ale w razie gdyby motyw posiadał już zintegrowaną czcionkę FontAwesome, to w pluginie można ją wyłączyć. Podobnie jeżeli chodzi o czcionkę, która jest wczytywana dla tekstu linków.

Musli Social Links IconW tym wpisie to już wszystko.

Wszelkie prośby, sugestie, oraz pomysły zostaną rozpatrzone i być może dodane w następnych wydaniach pluginu. Zapraszam do przetestowania i podzielenia się swoją opinią tutaj albo poprzez formularz kontaktowy.

Wpis otagowano:

Komentarze do wpisu 8 komentarzy

Pomogłem? Dodaj coś od siebie! Skomentuj ten wpis:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *