Musli, to mały, prosty dodatek do strony postawionej na WordPress-ie. Dzięki Musli, w bardzo łatwy sposób możemy dodać do naszej strony dodatkowe, animowane zakładki, na których możemy promować nasze profile społecznościowe, najlepsze wpisy na blogu, czy choćby najpopularniejsze filmy z YouTube.

Plugin jest już w oficjalnym repozytorium WordPress i można go odnaleźć w wyszukiwarce pluginów w kokpicie każdego WordPress-a, lub pobrać stąd: https://wordpress.org/plugins/musli/ 🙂

Więcej screenshotów można znaleźć tutaj: http://musli.wpadmin.pl/more-examples/

Możliwości Musli

Wybrane możliwości pluginu, to:

Musli może znajdować się z każdej strony okna przeglądarki. Wystarczy jedno kliknięcie, aby plugin 'przyczepić’ do lewej, lub prawej krawędzi okna, ale także możliwe jest osadzenie go na górnej lub dolnej.

Wiele wbudowanych opcji umożliwiających łatwe dostosowanie kolorów slidera do strony, na której został użyty. Możliwa jest zmiana kolorów ikon, oraz ich tła, jak również kolorów samych zakładek: kolor tła, kolor obramowania, a nawet dodanie obrazu tła.

Jeżeli chodzi o dopasowanie stylu ikon do strony, tutaj mamy dwie możliwości – albo użycie dowlonych, własnych obrazków ikon, lub skorzystanie z prostego rozwiązania korzystającego z biblioteki ikon FontAwesome. Wykorzystanie z ikon FontAwesome jest banalnie proste i wygodne a do tego jest ich ponad 140!

Musli jest dość elastyczny w tej kwestii, oprócz ikon zakładek i ich wyglądu, każda zakładka może posiadać własny, niezależny rozmiar i kolorystykę.

Oprócz wbudowanych typów socjalnych zakładek (Facebook Likebox, Twitter Timeline, Google+ Badge) mamy do dyspozycji także kilka opcji, które dramatycznie rozszerzają możliwości pluginu , oraz potencjalne możliwości jego wykorzystania. Najlepszy przykład to utworzenie zakładki o charakterze widget area, na którym możemy już swobodnie, z poziomu panelu administracyjnego WordPress, dodać każdy widget tam się znajdujący.

Potencjalne zastosowania?

Co można zrobić z takim pluginem?

  • Można na przykład dodać jakieś menu. (Wbudowany widget WordPress + zakładka typu Widget Area).
  • Można stworzyć wysuwany formularz kontaktowy. Można w tym celu wykorzystać ulubiony plugin z takim formularzem. Na zakładce typu Widget Area, umieścić widget tekstowy, a do niego wkleić shortcode formularza.
  • Ulubiony plugin generujący mapy Google obsługujący shortcode-y, i dalej jak wyżej.
  • Promocja profili społecznościowych. Zwykłe linki na widget-cie tekstowym, albo widgety – np. Facebook Likebox.
  • Prezentacja treści w ciekawy sposób, albo ostatnie wydarzenia na blogu – np. widgety ostatnich wpisów/komentarzy/ocen.
  • Chaty/Shoutboxy.

I wiele więcej.

Prezentacja Musli

Obraz jest warty więcej niż 1000 słów, dlatego poniżej załączam krótkie wideo przedstawiające możliwości wtyczki, wraz z obsługą i przykładową konfiguracją. Serdecznie zapraszam do testowania, komentowania i zgłaszania ewentualnych problemów. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=vssoRa7nQOQ

Wpis otagowano:

Komentarze do wpisu 21 komentarzy

Pomogłem? Dodaj coś od siebie! Skomentuj ten wpis:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *