Obsługa kategorii i tagów
Jeżeli zdecydowaliśmy się iść po najniższej linii oporu, czyli na dodawanie treści do postów, to kategorie i tagi są oczywiście w pakiecie i nic więcej tutaj nie musimy robić.
Jeżeli ktoś pokusił się o stworzenie nowego typu postów, to warto rozważyć także dodanie tych taksonomii – pozwoli to użytkownikom na odnajdywanie powiązanych tematycznie wpisów i teoretycznie powinno zwiększyć ilość odsłon na Twojej stronie.
Profile użytkowników
Profile użytkowników możemy w bardzo prosty sposób rozwiązać instalując do tego celu wtyczkę BuddyPress.
Dzięki wtyczce możemy stworzyć coś w stylu własnego portalu społecznościowego. BudyPress pozwala zarejestrowanym użytkownikom na tworzenie własnych stron profilowych, m.in. wgranie własnego awatara, dodania informacji o sobie, używanych komunikatorach i mediach społecznościowych. Oprócz tego możemy wyświetlać strumienie aktywności użytkowników, oraz dostawać powiadomienia. Wtyczka pozwala także na prywatne wiadomości pomiędzy użytkownikami, oraz na tworzenie grup.
Prosty system głosowania
Ostatnia sprawa to dodanie czegoś, co obok standardowego komentowania, lajkowania i udostępniania pozwoliłoby na większe angażowanie użytkowników – do tego celu możemy wprowadzić system plusowania i minusowania postów, albo system gwiazdek:
- https://wordpress.org/plugins/kodex-posts-likes/
- https://wordpress.org/plugins/wp-postratings/
- https://wordpress.org/plugins/yet-another-stars-rating/
- https://wordpress.org/plugins/kk-star-ratings/
Albo alternatywnie wprowadzić coś podobnego do ostatniej nowości z Facebooka – emoji z reakcjami. W repozytorium jest już kilka gotowych pluginów tego typu, moim zdaniem warto sprawdzić te:
Zestaw innych dodatkowych pluginów
Plugin, który automatycznie doda nowy post z obrazkiem wyróżniającym za każdym razem, gdy nowy obrazek jest wgrywany do biblioteki mediów.
- https://wordpress.org/plugins/automatic-featured-image-posts/
- https://wordpress.org/plugins/post-a-pic/
Całkowita automatyzacja publikowania postów na Facebooku. Wszystkie opublikowane w WordPressie posty, zostaną automatycznie dodane do fanpage-a na Facebooku.
Jak wyżej – opcja autopostowania dla Twittera
Wielofunkcyjny plugin oferujący możliwość dodania do front-endu formularza (za pomocą shortcode), pozwalającego odwiedzającym na dodawanie postów wraz z obrazkiem wyróżniającym, oraz z wyborem typu posta, tagów i kategorii. Zintegrowany login Facebook, Google+, e-mail, Google captcha i wiele więcej. Plugin zdecydowanie warty sprawdzenia.
Wyświetlanie dowolnego publicznego strumienia z Facebooka – na stronie, lub w widgetcie dzięki shortcode. Responsywny i indeksowalny przez roboty.
Leniwe ładowanie grafik i postów – w miarę przewijania strony w dół ładowane są kolejne strony z postami.
Umożliwia dodanie do naszej strony własnych strumieni aktywności z takich źródeł jak Strony na Facebooku, grupy, eventy, albumy zdjęć, widea, Twitter, Vine, Instagram, Pinterest oraz YouTube.
Meme Generator
Podsumowanie
Moim zdaniem z takim zestawem pluginów jesteśmy w stanie stworzyć całkiem fajną, funkcjonalną stronę, a pod wieloma względami przewyższającą nawet oryginały. Co prawda multum funkcjonalności to nie jest zawsze to, czego oczekują użytkownicy. Dlatego należy jeszcze zadbać, aby strona była użyteczna, oraz przyjazna dla użytkownika. Pamiętajcie, aby nie przesadzić z liczbą pluginów, oraz o optymalizacji strony pod kątem SEO, cache, rozmiary obrazków. 🙂
Fajne zestawienie, sporo przydatnych wtyczek także na innego typu strony.
Masz jakiś osobisty zestaw top wtyczek na integracje z social media lub wzbogacenie funkcjonalne wpisów i komentarzy? Czy na ogół tasujesz różnymi wtyczkami, że ciężko określić stałą listę wtyczek?
Cześć, dzięki za komentarz!
Szczerze mówiąc nie mam takiego gotowego zestawu pasującego do wszystkiego. Nie mam też gotowych odpowiedzi na wszystkie pytania typu która wtyczka będzie najlepsza dla strony X, żeby osiągnąć funkcjonalność Y. Z czasem niektóre wtyczki po prostu przestają działać. Jeżeli masz szczęście to na ich miejsce jest już gotowych kilka innych, nawet lepszych wtyczek. Czasem zamiast instalować i testować wtyczki, wolę je napisać sam, tak jak tego potrzebuję. 🙂
Sam jestem zwolennikiem zasady że im mniej (w tym przypadku wtyczek) tym lepiej.
Tak jak wspominałem w artykule, ciężko jest idealnie połączyć choćby dwie wtyczki oferujące coś związanego z Facebookiem (myślę o tych do których trzeba podłączyć SDK). Prawie zawsze pojawia się między nimi konflikt, a niestety niemal zawsze potrzebujesz co najmniej dwóch takich wtyczek. Dlatego najlepiej jest znaleźć jakiś fajny kombajn posiadający wszystkie potrzebne funkcjonalności albo coś zmodyfikować po swojemu.
Zdecydowanie przychylam się ku tasowaniu. Mam kilka ulubionych wtyczek – poza tymi standardowymi do optymalizacji i bezpieczeństwa strony, większość jest już wspomniana w artykule. Mam też mały zestaw pluginów napisanych przez siebie dla siebie, chociaż nie wiem czy mogą być traktowane jako twory do wzbogacania treści na stronie. 😀
Pozdrawiam
> Mam też mały zestaw pluginów napisanych przez siebie dla siebie, chociaż nie wiem czy mogą być traktowane jako twory do wzbogacania treści na stronie.
Ooo to pochwal się co tam skrobnąłeś. Pod tagiem moje projekty widzę, że jedna do social odesłań – Musli Social Links.
Pod tagiem wszystkiego nie znajdziesz, a tych porzuconych projektów trochę już mam na koncie. 🙂
Skoro już o tym wspomniałeś, to obok MSL, jest też samo Musli (dostępny w repozytorium i niestety obecnie już trochę zaniedbany) i ostatni Musli Social Widgets. Z tej serii ostatni nie ujrzał jeszcze
światła dziennego, tzn. był jakiś czas temu u mnie na blogu włączony, ale mimo iż fajnie się prezentował, to był mi tutaj zbędny. Nie chcę się przechwalać, ale z takich ostatnich przykładów dla WordPress, to mogę wymienić np. wyszukiwarka obrazków AJAX, meme generator, zaznaczanie lokalizacji na podstawie adresu, współrzędnych, albo w promieniu na mapach google, metabox do tworzenia galerii w poście – coś na zasadzie obrazka wyróżniającego ale dla wielu obrazków, takie tam…
No to zakasaj rękawy i je tu opisuj po kolei. Zacznij od tej meme generator 😀 Chyba, że to ta co na codecanyon?
Obawiam się, że same opisy to nie jest to czego oczekują czytelnicy. Żałuję, ale niestety to nie mój. 🙂
Ehe. Dobry temat 🙂 Nigdy podobnego nie spotkałem!
Wybacz, że odkopuje z archiwum ale akurat mi wpadło to w oczy. Jaki koszt stworzenia tego typu strony? Mam pomysł serwisu UGC, ale umiejętności brak. Zastanawiam się czy kupić na allegro gotowy skrypt czy jednak stworzyć stronę na wordpress. Jak byś to wycenił, ewentualnie ile chciał $$ za zrobienie strony w wolnym czasie?
Witaj, jak we wszystkim – są plusy i minusy obu podejść. Kupując gotowca, masz trochę rzeczy z głowy ale przerobienie, czy dodanie „czegoś” może okazać się dość problematyczne i prawdopodobnie wielu rzeczy nie będziesz mógł zmienić; w razie problemów będziesz skazany wyłącznie na firmę od której kupisz ten skrypt o ile oferują jakiś support. Inna kwestia, że na allegro są skrypty i są „skrypty”. Z drugiej strony WordPress – dać się da, ale żeby portal faktycznie wyglądał profesjonalnie to trzeba będzie i tak trochę kasy wyłożyć – zakupić motyw (istnieją motywy premium, specjalnie stworzone pod tego typu portale), pluginy premium choćby do ogarniania social media (lajki, udostępnianie, logowanie). Osobiście aktualnie nie mam zbytnio czasu na nowe projekty ale dzięki za ofertę.
Pozdrawiam
szukałem czegoś ala demotywatory, może i nie stworzę takiej strony ale sporo wtyczek sobie zgarnąłem na moją stronkę z cytatami