Obsługa kategorii i tagów

Jeżeli zdecydowaliśmy się iść po najniższej linii oporu, czyli na dodawanie treści do postów, to kategorie i tagi są oczywiście w pakiecie i nic więcej tutaj nie musimy robić.

Jeżeli ktoś pokusił się o stworzenie nowego typu postów, to warto rozważyć także dodanie tych taksonomii – pozwoli to użytkownikom na odnajdywanie powiązanych tematycznie wpisów i teoretycznie powinno zwiększyć ilość odsłon na Twojej stronie.

Profile użytkowników

Profile użytkowników możemy w bardzo prosty sposób rozwiązać instalując do tego celu wtyczkę BuddyPress.

Dzięki wtyczce możemy stworzyć coś  w stylu własnego portalu społecznościowego. BudyPress pozwala zarejestrowanym użytkownikom na tworzenie własnych stron profilowych, m.in. wgranie własnego awatara, dodania informacji o sobie, używanych komunikatorach i mediach społecznościowych. Oprócz tego możemy wyświetlać strumienie aktywności użytkowników, oraz dostawać powiadomienia. Wtyczka pozwala także na prywatne wiadomości pomiędzy użytkownikami, oraz na tworzenie grup.

Prosty system głosowania

Ostatnia sprawa to dodanie czegoś, co obok standardowego komentowania, lajkowania i udostępniania pozwoliłoby na większe angażowanie użytkowników – do tego celu możemy wprowadzić system plusowania i minusowania postów, albo system gwiazdek:

Albo alternatywnie wprowadzić coś podobnego do ostatniej nowości z Facebooka – emoji z reakcjami. W repozytorium jest już kilka gotowych pluginów tego typu, moim zdaniem warto sprawdzić te:

Zestaw innych dodatkowych pluginów

Plugin, który automatycznie doda nowy post z obrazkiem wyróżniającym za każdym razem, gdy nowy obrazek jest wgrywany do biblioteki mediów.

Całkowita automatyzacja publikowania postów na Facebooku. Wszystkie opublikowane w WordPressie posty, zostaną automatycznie dodane do fanpage-a na Facebooku.

Jak wyżej – opcja autopostowania dla Twittera

Wielofunkcyjny plugin oferujący możliwość dodania do front-endu formularza (za pomocą shortcode), pozwalającego odwiedzającym na dodawanie postów wraz z obrazkiem wyróżniającym, oraz z wyborem typu posta, tagów i kategorii. Zintegrowany login Facebook, Google+, e-mail, Google captcha i wiele więcej. Plugin zdecydowanie warty sprawdzenia.

Wyświetlanie dowolnego publicznego strumienia z Facebooka – na stronie, lub w widgetcie dzięki shortcode. Responsywny i indeksowalny przez roboty.

Leniwe ładowanie grafik i postów – w miarę przewijania strony w dół ładowane są kolejne strony z postami.

Umożliwia dodanie do naszej strony własnych strumieni aktywności z takich źródeł jak Strony na Facebooku, grupy, eventy, albumy zdjęć, widea, Twitter, Vine, Instagram, Pinterest oraz YouTube.

Meme Generator

Podsumowanie

Moim zdaniem z takim zestawem pluginów jesteśmy w stanie stworzyć całkiem fajną, funkcjonalną stronę, a pod wieloma względami przewyższającą nawet oryginały. Co prawda multum funkcjonalności to nie jest zawsze to, czego oczekują użytkownicy. Dlatego należy jeszcze zadbać, aby strona była użyteczna, oraz przyjazna dla użytkownika. Pamiętajcie, aby nie przesadzić z liczbą pluginów, oraz o optymalizacji strony pod kątem SEO, cache, rozmiary obrazków. 🙂

Czytaj dalej:

Strona 1 Strona 2 Strona 3

Wpis otagowano:

Komentarze do wpisu 10 komentarzy

Pomogłem? Dodaj coś od siebie! Skomentuj ten wpis:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *