Po długich i gorących letnich dniach wreszcie przyszła do nas jesienna ochłoda. Już niedługo wszystkie parki i lasy będą pomalowane w odcieniach żółtej i czerwonej farby, tym samym inspirując nas do kreacji nowych projektów i realizacji wcześniejszych pomysłów. Jest to zatem doskonały czas na to, aby wszystkie pomysły zamienić na stronę internetową i podzielić się nimi ze światem!

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji darmowych motywów z oferty TemplateMonster, które mogą znacznie ułatwić i przyspieszyć proces projektowania nowej witryny. Wszystkie omawiane w tym artykule motywy rozpowszechniane są na licencji GPL, a więc możecie Państwo używać ich wielokrotnie do budowania różnych typów stron www.

Wśród dzisiejszych motywów znajdziecie templatkę poświęconą biznesowi, portfolio fotograficznemu oraz stronie agencji modelek. Prezentowane motywy oferują wiele możliwości personalizacyjnych więc w łatwy sposób można dopasować ich wygląd pod inne tematy niszowe. Wszystkie opcje zarządzania wyglądem motywów zostały przeniesione do sekcji „Personalizacja” panelu administracyjnego WordPress, co pozwala na szybkie wprowadzanie potrzebnych zmian i śledzenie ich na bieżąco w podglądzie strony.

Funkcjonalność przedstawianych motywów realizowana jest w oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework. W darmowych wersjach motywów zostały dodane wyłącznie kluczowe wtyczki Cherry, przez co liczba opcji jest nieco ograniczona, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby wszelkie braki uzupełnić dodatkowymi wtyczkami z darmowego repozytorium wtyczek ze strony wordpress.org.

Razem z motywem dostaniecie Państwo krótką dokumentację, która pomoże opanować wszystkie funkcje templatki. Dodatkowo, na stronie producenta znajduje się serwis pomocy, na którym znaleźć można szczegółowo opisane wszystkie wtyczki Cherry i każdą dostępną w nich opcję, oraz dokładne opisy i przykłady ich zastosowania.

Zapraszamy więc do bliższego zapoznania się z dzisiejszymi motywami!

 

Globaly – motyw biznesowy

Motyw Globaly idealnie pasuje do realizacji stron poświęconych doradztwu finansowemu oraz zarządzaniu przedsiębiorstwem. Profesjonalny design pozwala na użycie go także w innych typach stron biznesowych. Motyw został zaopatrzony w szeroki wachlarz możliwości, dzięki którym można szybko spersonalizować wygląd strony według potrzeb. Dołączone wtyczki Cherry pomogą Państwu zbudować w pełni funkcjonalną stronę WWW dla biznesu.

Strona demonstracyjna motywu prezentuje profesjonalny, jasny i estetyczny design. Na stronie domowej możliwe jest umieszczonie wszystkich niezbędnych klientom informacji. Ponad to mamy do dyspozycji dynamiczną karuzelę zdjęć, sekcje z krótkim opisem usług, informacją powitalną i animowanymi licznikami osiągnięć. Osoby odwiedzające stronę mogą zapoznać się z opiniami zadowolonych klientów, czy przejść do bloga firmowego. A w razie dodatkowych pytań, mogą skorzystać z formularza kontaktowego, który znajduje się w dolnej części strony www.

Dzięki możliwościom Cherry Framework 5.0. mamy do dyspozycji rozwijane menu, dynamiczny slider zdjęć, mediateki, liczniki osiągnięć, manager paska bocznego itd. Oprócz tego templatka wspiera fonty webowe Google Fonts i zawiera technologię Retina.

 

WordPress Globaly - motyw agencji interaktywnej

 

Motyw Globaly – szczegółowe informacje dotyczące motywu
WordPress CMS 4.7.x
Kompatabilny z WordPress 4.2.x-4.7.x
wersja Cherry Framework 5.0
Animacja Parallax
Dodatkowe funkcje Calendar, Commenting System, Cross browser Compatibility, Dropdown Menu, Favicon, Google map, Google Web Fonts, Sample content, Social Options, MailChimp Ready Template, Background Options, Media library, Live Customizer, Power Page Builder, Performance Optimization, Sidebar Manager
Język Angielski

Demo Strona pobierania

Melissa – portfolio fotograficzne

Poszukujecie stylowego projektu do stworzenia swojego portfolio fotograficznego? Wtedy koniecznie musicie sprawdzić motyw Melissa. Jest to elegancki i niezwykle kreatywny projekt, który został wykonany w odcieniach szarości, dzięki czemu nie odciąga uwagi odwiedzających od zamieszczonych treści, wyraźnie akcentując tym samym kolorowe fotografie dodane do efektownych galerii zdjęć. Motyw nie jest obciążony wieloma elementami graficznymi oraz animacjami, dzięki czemu strona powinna ładować się znacznie szybciej.

Motyw nie zawiera klasycznego slidera zdjęć. Zamiast niego na stronie domowej dodane są duże fotografie z informacją powitalną od fotografa. Poniżej znajdują się sekcje z osiągnięciami fotografa i galerie. Na dole strony umieszczony został formularz kontaktowy. Dzięki minimalistycznemu podejściu projekt pozwala odwiedzającym szybko zorientować się na stronie i znaleźć interesujące materiały.

Motyw opiera się o Cherry Framework 5.0, co pozwala korzystać z najnowszych możliwości tego frameworka. Wśród nich warto wyróżnić MegaMenu, galerię Cherry, mediatekę oraz kalendarz. Templatka wspiera również Google Fonts, co pozwala korzystać z setek profesjonalnych czcionek, dając możliwość stworzenia unikalnej i kreatywnej typografii.

 

WordPress Melissa - motyw agencji fotograficznej

 

Motyw Melissa – szczegółowe informacje dotyczące motywu
WordPress CMS 4.7.x
Kompatabilny z WordPress 4.2.x-4.7.x
wersja Cherry Framework 5.0
Animacja HTML plus JS
Dodatkowe funkcje Advanced Theme Options, Sliced PSD, Back To Top Button, Calendar, Crossbrowser Compatibility, Custom Page Templates, Dropdown Menu, Favicon, Google map, Google Web Fonts, Power Page Builder
Język Angielski

Demo Strona pobierania

CatWalk – strona agencji modelek

Chociaż projekt tego motywu poświęcony jest agencji modelek, to dzięki licznym opcjom konfiguracyjnym i personalizacyjnym możliwe jest komfortowe dopasowanie strony do własnych oczekiwań zarówno pod kątem wizualnym jak i funkcjonalnym, oraz pozwala to na wykorzystanie motywu także w innych tematycznie projektach.

Dzięki dołączonej dokumentacji opisującej możliwości konfiguracyjne jesteśmy w stanie sami dostosować stronę według swoich preferencji a praca z motywem staje się prostsza i szybsza.

Strona demonstracyjna motywu prezentuje „stronę-wizytówkę” agencji. Na stronie głównej znajdują się dane tele-adresowe, metody kontaktu, czy profile w mediach społecznościowych, które pozwolą Twoim odwiedzającym zapoznać się z ofertą Twojej agencji, umówić się na spotkanie czy zamówić odpowiednie usługi. Wbudowana karuzela zdjęć pozwoli na ekspozycję Twoich kluczowych usług. Sekcję poniżej możesz wykorzystać do opisania swojej działalności, tego czym zajmuje się Twoja firma, jej celów i misji, albo po prostu dodać wiadomość powitalną. Oprócz tego możesz skorzystać z modułu galerii, formularza zapisu do newslettera, czy pokazać ostanie wpisy z firmowego bloga.

Motyw rozpowszechniany jest na licencji GPL w wersji 3.0, co pozwala na jego wielokrotne przebudowywanie i wykorzystywanie do tworzenia wielu stron www. Dołączone wtyczki Cherry pomogą zbudować nowoczesną i funkcjonalną stronę WWW, a jeśli będziecie potrzebować dodatkowych funkcji, zawsze możecie skorzystać z wtyczek z repozytorium WordPress. Ten motyw będzie z nimi kompatybilny.

 

WordPress Catwalk - Fashion Modeling Agency

 

Motyw CatWalk – szczegółowe informacje dotyczące motywu
WordPress CMS 4.7.x
Kompatabilny z WordPress 4.2.x-4.7.x
wersja Cherry Framework 5.0
Animacja HTML plus JS
Dodatkowe funkcje Calendar, Commenting System, Crossbrowser Compatibility, Dropdown Menu, Favicon, Google map, Google Web Fonts, Sample content, Social Options, MailChimp Ready Template, Background Options, Media library, Live Customizer, Power Page Builder, Performance Optimization, Related Posts, Sidebar Manager
Język Angielski

Demo Strona pobierania


Wpis otagowano:

Pomogłem? Dodaj coś od siebie! Skomentuj ten wpis:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *