Zmiana awatarów w WordPress? W poprzednim wpisie rozpisywałem się nieco na temat systemu komentarzy w WordPress. Zauważyłem jednak, że awatar przy moich komentarzach niestety nie wygląda zbyt ciekawie. W końcu, co ze mnie za blogger jeżeli nie mam jakiegoś wypasionego awatara! Jako świeżo upieczony administrator bloga postanowiłem to nadrobić i owej zmiany niezwłocznie dokonać! Nieco później okazało się, że kwestia zmiany awatara w WordPress wcale nie jest tak oczywista, jak by mogło się wydawać w pierwszej chwili.

W tym wpisie poznamy tajniki portalu gravatar. Dowiemy się do czego służy, jak z niego korzystać i wreszcie jak ustawić własny awatar.

Jak zmienić awatar na stronie WordPress

Gravatar WordPressPo kilkukrotnym przejrzeniu wszystkiego, przechodząc od zakładki do zakładki, penetrując dokładnie każdą stronę panelu administracyjnego w poszukiwaniu  opcji do zmiany awatara użytkownika WordPress, powoli zdawałem sobie sprawę z tego, jak beznadziejny w tym jestem. Hmm… zawsze pozostaje opcja podmianki grafiki w plikach WordPress. Niestety na dłuższą metę chyba nie będzie to zbyt dobre rozwiązanie.

No i w porządku, jak się okazuje do zmiany obrazka użytkownika musimy skorzystać ze strony gravatar.com.

 

 

Założenie jest takie, że do każdego adresu e-mail możliwe jest przypisanie grafiki, czyli tak zwanego gravatara. Przypisana grafika jest wykorzystywana wszędzie tam, gdzie system komentarzy jest zintegrowany z gravatarem. Na każdym WordPressie, gdzie zostawiamy swój komentarz i podamy adres e-mail z przypisaną do niego grafiką w gravatarze, ta grafika się pojawi.

Tworzony jest więc nasz publiczny profil, na którym udostępniamy pożądane informacje o nas. Dodajemy e-maile i wgrywamy awatar(y), a WordPress sam (w oparciu o adres e-mail) pobierze i wyświetli ustawiony obrazek. Warto podkreślić, że do jednego konta na gravatarze możemy dodać więcej adresów e-mail, którymi się posługujemy, i każdemu przypisać oddzielny (gr)avatar.

Aby zmienić obrazek użytkownika na stronie WordPress, musimy dodać adres przypisany do konta użytkownika WP na gravatarze i przypisać mu jakiś obrazek.

Adres e-mail wykorzystany przy instalacji WP, możemy sprawdzić, logując się do panelu administratora, po przejściu do naszego profilu w sekcji Dane kontaktowe.

Jak znaleźć Twój profil użytkownika? Masz co najmniej 3 możliwości:

  • zaloguj się i przejdź pod adres http://twoja-domena/wp-admin/profile.php
  • zaloguj się, w lewym pionowym menu kokpitu wybierz opcję Użytkownicy → Twój profil
  • zaloguj się, w górnym poziomym pasku po prawej jest napisana nazwa Twojego użytkownika, po kliknięciu powinno Cię przenieść na odpowiednią stronę.

Cóż cała reszta jest stosunkowo prosta – po zarejestrowaniu konta na gravatarze, dodajemy adres e-mail, na który zarejestrowaliśmy nasz profil w WP, do tego adresu należy powiązać obrazek, który będzie naszym awatarem. Odświeżamy stronę komentarzy na blogu i gotowe!

 

 

Co jeszcze daje konto Gravatar

Konto w serwisie Gravatar to nie tylko awatary użytkowników. Swoim profilem na Gravatarze możesz posługiwać się jak wizytówką, udostępniając za jednym razem wiele informacji o sobie, czy prowadzonej działalności. Można na przykład podać linki do swoich stron, profili w mediach społecznościowych, czy adresy portfeli z kryptowalutami. Ponad to możesz też stworzyć galerię zdjęć.

Co więcej, założone konto daje również dostęp do wordpress.com, gdzie za darmo możesz prowadzić swój blog.

A jak wygląda Twój awatar WordPress?

Możesz pochwalić się swoim gravatarem zostawiając komentarz poniżej. 🙂

Wpis otagowano:

Komentarze do wpisu 6 komentarzy

Pomogłem? Dodaj coś od siebie! Skomentuj ten wpis:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *